Je několik způsobů jak si pořídit vlastní web:

1. Obrátit se na profesionály, kteří se tím zabývají sledují trendy v oboru. Dovedou navrhnout řešení a úspěšně realizovat, ceny webu jsou téměř dané většinou se pohybují od 15000 korun. Vše záleží na složitosti a přáních klienta. Nejlevnější weby tzv. vizitky jsou od 5000 korun a obsahuje logo, krátký popis, kontakt, žádná věda max. tři stránky.
Nejdražší weby jsou E-shopy to znamená od 60000 korun a ty jsou nejsložitější a nejobsáhlejší.
Je to celkem prosté, nikdo nic nebude dělat zdarma ani vývojáři nejsou výjmkou. Máme náklady na licence, neustálé vzdělávání, techniku a další věci nezbytné k práci na úrovni odpovídající standartům potřeb zákazníků.

2. Můžete začít studovat kódování, programování a grafiku a vyrobit si vlastní web, je to dlouhá cesta na které si užijete mnoho a mnoho zábavy, flustrace a všeho co k tomu patří, nakonec návodů jak si vyrobit cokoliv je na internetu mraky :) Já tu také poskytuji určitá řešení a prvky k tvorbě webu. Navíc jsou redakční sytémy, které vám pomohou bez extra znalostí něčeho dosáhnout, já používám Pspad a Netbeans. Pspad je rychlý a dobrý nástroj, ale Netbeans je toho umí daleko více a proto je vhodnější (oba jsou free). Dále spousta dalších nástrojů a frameworků bez, kterých už nemá smysl vůbec něco dělat. V tomto oboru použijte vše co vám pomůže dojít cíly přeji hodně štestí a zábavy.

3. Celkem populární a fungující styl je využít online služeb, kde si zadáte adresu a obor podnikání, vyberete šablonu, nahrajete pár fotek a máte za málo peněz fungující web za dvě tři hodiny, bez jakékoliv znalosti programování či kódování, je to jako když si tvoříte profil na facebooku nebo kdekoliv jinde. Viděl jsem i několik firem co to takhle řešili a narovinu to bylo strašné :) Člověk to hned pozná a nemusí být žádný profík, prostě takto vytvořený web má velké omezení a pokaždé, kdy jsem šel navštívit firmu s takovouto prezentací musel jsem se smát celou cestu. Prostě tak jak se prezentují na webu tak to vypadalo i ve firmě a tak to bohužel bývá, ale ušetřili zajisté několik korun za "normální" web.

Sami si zvolte jak se budete prezentovat to rozhodnutí je na vás.

Osobně řeším weby tak, že klient do projektu sám a svévolně nezasahuje, preferuji dlouhodobou spoluráci, klient zadá požadavek a já řeším a klient platí dle domluvy za hotové řešení či aktualizace, pracuji na nejzákladnější platformě a to z důvodu , že chci mít vše pod kontrolou, nechci se omezovat jinak než omezením programovacích jazyků a také tím nepotřebuji žádné redakční systémy a programy, takže konkurence na mě může posílat kontrol a udání kolik chce, ale já jsem klidný nelegální software nepotřebuji a tak ho nepoužívám. Takže obstojím v klasickém konkurenčním boji v pohodě :) Spolupracuji se špičkovým grafikem, který má svoje projekty, ale pokud bude potřeba splní jakékoliv vaše přání, tvorba loga, reklamních bannerů, plakáty, vizitky, prostě vše co vyžaduje bezvadné grafické zpracování a návrh. Jelikož lidi již dávno nečtou je důležité mít pěknou grafiku a já se do grafiky moc nehrnu, protože na to člověk potřebuje mít výtvarné nadání, cit a dlouhodobou praxi s výtvarnou tvorbou.

Také tu je technologie BOOTSTRAP, jQUERY & AJAX, NETTE, SYMPHONY a jiné frameworky. Každý se může věnovat opensource a rozvíjet pracovat na svých soft skills, jiný může využívat knihovny dokud technologie existuje. Stejně jako google udělá z každého člověka všeználka, implementace knihoven z CDN a podobně vám pomůže vyrobit vskutku solidní web. Nakonec zdrojů pro zasvěcené je dost a vývoj pokračuje.


Bonusový materiál:

Bývalo zvykem, že jsem tu přidával různé postupy a řešení prvků webu, s přechodem na reponzivní layout od tohoto upouštím. Důvodem je princip, stovky hodin se věnuji vývoji, studiu a testování a pak to zde věnuji komukoliv k použití a to mi nějak nedává smysl :) Pokud něco vytvořím a prodám pak to už není moje a není fér vůdči klientovi rozdávat zdarma věci, které on musel koupit. Je jasné, že vše má svoji cenu a určitě se domluvíme.

Alespoň vysvětlím CSS kombinátory { > | ~ | + }: 1. je dítě, 2. sourozenec, 3. následující sourozenec.

Použití je celkem široké a píše se ve tvaru: rodič(DIV, TABLE, .atd) kombinátor element(P, A, .atd) {deklarace}. A to je celá věda, kdo nepochopil bude googlovat výraz: css combinators.


Jak jsem řešil dynamickou změnu v tagu <title>? Jasně, že PHP.

if (false !== strpos($_SERVER['REQUEST_URI'], 'jaknaweb.php')) { $title = ('Jak Získat Web') ; } do jednotné hlavičky a echo $title do metatagu s title. Jsou i jiné řešení i hodně složité já to samozřejmě routuju, aby to jelo dobře vždy a všude, snadno uberu či přidám položku a to je hlavní. Jinak jaký způsob kdo použije je fakt na něm :)


Jak jsem řešil hover dropdown? Jasně, že JQUERRY.

$(document).ready(function(){ $('ul.nav li.dropdown').hover(function() { $(this).find('.dropdown-menu').stop(true, true).delay(150).fadeIn(190); }, function() { $(this).find('.dropdown-menu').stop(true, true).delay(350).fadeOut(600); }); }); do jednotné hlavičky a je to script, takže buď tagem, nebo hodit bokem do JS a linknout (zase tagem:). Opět říkám řešení je vícero tohle řešení a nastavení mi celkem v pohodě obsluhuje boostrap navbar a každý si to může řešit jak chce a použít kde chce.


Netbeans 8.x+ UTF-8 - jak na to:

Spustit Netbeans jako správce,vyhledat soubor: netbeans.conf (C:\Program Files\NetBeans 8.0\etc\), řádek 46 netbeans_default_options, dopsat na konec řetezce toto: -J-Dfile.encoding=UTF-8 (ukázka konce řetezce:-J-Dsun.zip.disableMemoryMapping=true -J-Dfile.encoding=UTF-8"), uložit a restartovat Netbeans.

To nastavení je tak zásadní, že nechápu proč se to nedělá při běžném nastavení IDE, nebo se mi to nepovedlo najít a blbej nejsem.


SEO - google analytics (GA):

GA je základním nástrojem pro získávání potřebných informací a statistik pro SEO, takže doporučuji tu technologii aplikovat a používat. Vlastní web server má málokdo a nástroje pro chování chování uživatelů webu klasické hostingové servery mít mohou, ale mnohaletý vývoj a zkušenosti od googlu bych nepodceňoval. Nakonec kdo to nepoužívá a nezná, měl by to zkusit není to žádná věda a nastavení + aplikace do webu je otázka pěti minut od zadání do vyhledávače výrazu: google analytics.


Součastnost říká: pokud není web responzivní, pak raději žádný web. Důvod je jasný mobily, tablety a jiné platformy jsou standartem dnešní doby a pokud váš web nebude reagovat na zařízení, které poteciální zákazník momentálně použije pak ho nezajímáte.

Zde máte bonus, vemte si nějaký template nebo komponent a realizujte se.
www.startbootstrap.com
www.templatemo.com
Ano, ano šablona vám usnadní práci je na to určena. Zbyde vám více času na projektu zapracovat, nebo si to dělejte jak chcete to je skutečně na vás.

Stáhnout soubour PDF PDF

  - Něco ke čtení na téma PHP + SQL


A komu se to zdá málo, zkuste něco jako je http://php.net